پرش به محتوا

چگونه موتور برق یا ژنراتور انتخاب کنیم


انتقال به صفحه خرید موتور برق آنلاین

چگونه موتور برق یا ژنراتور انتخاب کنیم

چگونه موتور برق یا ژنراتور با قدرت 0.5 کیلووات تا 12 کیلووات انتخاب کنیم؟

چگونه موتور برق یا ژنراتور انتخاب کنیم: در این مقاله سعی بر این شده است که تمامی نکات مختلف در انتخاب موتور برق در نظر گرفته شود تا شما دوستان بتوانید بهترین را با توجه به نیاز خود پیدا کنید

امروز ما در نظر داریم با توجه به موتور برقهای موجود و آب و هوای کشورمان فاکتورهای زیر که از مهمترین ویژگی های یک موتور ژنراتور می باشند را مد نظر قرار دهیم.

توان خروجی مورد نیاز

موتور برق بنزینی یا موتور برق دیزلی(گازوئیلی) ، آب و هوا و مکان استفاده

قیمت ، کشور و شرکت سازنده ، مارک و مدل دستگاه ، وب سایت کارخانه سازنده و نماینده فروش

خدمات گارانتی (ضمانت) و خدمات پس از فروش وب سایت کارخانه سازنده و نماینده فروش.

توان خروجی مورد نیاز

   قبل از هر کاری قلم و کاغذ را برداشته و نیازهای خود را یادداشت کنید.با مقاله چگونه موتور برق یا ژنراتور انتخاب کنیم شما میتوانید به بهترین نتیجه در مورد انتخاب موتور برق برسید.مثلا” موتور ژنراتور را برای روشن کردن چه وسایلی مورد نیاز است. مانند لامپ و روشنایی ، پمپ آب ، یخچال ، کولر آبی یا گازی ، ابزارهای کارگاهی ، بخاری برقی ، آب گرم کن برقی ، کمپرسورهای هوا و غیره

بر روی کلیه وسایل برقی ولتاژ، آمپر و وات(یا کیلو وات) مصرفی قید شده است و در بعضی از موارد دیده شده که فقط آمپر یا وات به همراه ولتاژ نوشته میشود که با این فرمول میتوان وات مورد نظر را پیدا کرد:  آمپر * ولت = وات

چرا باید این مقاله چگونه موتور برق یا ژنراتور انتخاب کنیم را با دقت بخوانیم؟

در جمع بندی مقدار وات مورد نیاز باید 2 نکته را در نظر گرفت

اول اینکه چنانچه دستگاه برقی مورد نظر از موتور(الکترو موتور) استفاده میکند مانند الکترو پمپ آب، دریل، کولر آبی و کولر گازی ، بالابرهای ساختمان و غیره باید قدرت مورد نیاز را 100% (دو برابر) بیشتر مد نظر قرار داد چون دستگاهای که از موتورهای برقی گردان استفاده میکنند در وهله اول برای شروع گردش و رسیدن به دور مورد نظر که ممکن است بین 1 الی 3 ثانیه طول بکشد، 2 برابر نیرو نیاز دارد.

   دوم اینکه بعد از جمع بندی وات مورد نظر باید موتوربرق را با 20% توان بیشتر در نظر گرفت چون معمولا” حداکثر توان ذکر شده به معنی حداکثر استفاده از موتور بوده و اساسا” برای استفاده در شرایط اضطراری و برای مدت محدود میباشد. ضمنا” حداکثر قدرت موتور برق را در فشار 1 اتمسفر (هم سطح دریاهای آزاد) محاسبه میکنند و هرچه از سطح دریا بالاتر میرویم فشار هوا کمتر شده و از قدرت موتور کاسته میشود.

 1. موتور برق بنزینی یا دیزلی با توجه به آب و هوا ، مکان استفاده ، قیمت و هزینه نگهداری

در اینجا قابل ذکر است که انتخاب موتور برق بنزینی یا دیزلی فقط تا حداکثر قدرت 12000 وات( یا 12 کیلو وات) که براحتی قابل حمل هستند مد نظر میباشد و معمولا” موتور برقهای با قدرت 15 کیلو وات و بیشتر، بهتر است از مدل های دیزلی استفاده شود.

اکنون به اینکه کدام موتور برق بنزینی یا دیزلی مناسب کار ما میباشد، میپردازیم.

99 درصد از موتوربرقهای دیزلی و بنزینی تا حداکثر 12 کیلووات , 3000 تا 3600 دور در دقیقه میچرخند و این باور که موتورهای دیزلی با دور کمتری میچرخند و استهلاک کمتر خواهند داشت در اینجا درست نخواهد بود و بالعکس موتورهای دیزلی با توجه به اینکه درصد هوای بیشتری در سیلندر متراکم میکنند فشار بیشتری را تحمل کرده و به همین خاطر مستحکم تر ساخته میشوند.

:مقایسه نکات مثبت و منفی موتورهای بنزینی و گازوئیلی چگونه موتور برق یا ژنراتور انتخاب کنیم

روشن شدن با هندل یا استارت برقی موتورهای بنزینی بسیار آسانتر از موتورهای دیزلی میباشد، خصوصا” در هوای سرد

هزینه تعمیرات و آسانی تعمیرات موتور های بنزینی نصف یا شاید کمتر از نصف تعمیرات موتورهای گازوئیلی میباشد

هزینه سوخت موتورهای بنزینی حدود 3 برابر موتورهای گازویلی میباشد

قیمت موتوربرق های دیزلی 30 تا 50 درصد بیشتر از بنزینی میباشد

قیمت ، کشور و شرکت سازنده ، مارک و مدل دستگاه ، وب سایت کارخانه سازنده و نماینده فروش

یکی از فاکتورهای مهم بعد از انتخاب نوع موتور برق اصالت موتور برق میباشد

در گذشته نه چندان دور کلیه موتوربرقهای خوب و با کیفیت، ساخت کشورهای آمریکای شمالی ، اروپای غربی و ژاپن بوده اند ولی با گذشت زمان شرکتها و کارخانه های چینی اقدام به تولید محصولات مشابه کرده و پس از مدتی، موفق به تولید محصولاتی با کیفیت و استاندارهای جهانی شدند و گوی سبقت را از رقبا ربوده و پا جای آنها گذاشتند به شکلی که دیگر کشورهای سازنده مجبور به ساخت و تولید محصولات خود در چین شدند.

کارخانه سازنده موتور برق

دقت بفرمایید چنانچه به دنبال موتور برق با کیفیت می گردید، حتما کارخانه سازنده رو در اینترنت بررسی بفرمائید. چرا که بعضی از واردکننده های محترم برای سود بیشتر از کارخانه سازنده میخواهید که بی کیفیت ترین قطعات را استفاده کند تا بتواند قیمت تمام شده را پایین بیاورد. در چنین شرایطی کارخانه حاضر به تولید کالا بنام و برند خود نخواهد شد. و از سفارش دهنده می خواهد که برای حفظ آبروی کارخانه از نام یا برند دیگر بر روی ان محصول استفاده کند. به این ترتیب میتوان به این نتیجه رسید که چنانچه نام کارخانه سازنده را در اینترنت پیدا نکردید، این محصول از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار نمی باشد.

موتور برق بی صدا یا کم صدا

معمولا موتور برق بی صدا نداریم. ولی منظور از بی صدا کم صدا می باشد. و این موتور برق ها کم صدا در شاسی های کاملا محصور شده و از وسایل یا موادی که صدا را خفه می کند در اتاق آن استفاده می شود. این موتور برق های کم صدا چون در اتاقی بسته قرار میگیرند برای کنترل گرمای آن از حداکثر توان موتور استفاده نخواهد شد.

موتور برق و کیلووات خروجی

موتور برق ها قدرت خروجی متفاوتی دارند. هرچه موتور آن قویتر باشد قابلیت تولید برق بیشتری دارد. البته دینام و یا همان سیم پیچ که به وسیله موتور میچرخد و برق تولید می کند. باید متناسب با قدرت و برق تولیدی مورد نیاز باشد.
ارسال پیام یا مکالمه تلفنی توسط واتس آپ کارشناس 1

ارسال پیام یا مکالمه تلفنی توسط واتس آپ کارشناس 2

weima diesel generator 3600 5000 6000موتوربرق ژنراتور دیزلی ویما چگونه موتور برق یا ژنراتور انتخاب کنیم
weima diesel generator 3600 5000 6000موتوربرق ژنراتور دیزلی ویما
weima gasoline generator 7000, 5500 , 3200 , 2500 موتوربرق ژنراتور بنزینی ویما چگونه موتور برق یا ژنراتور انتخاب کنیم
weima gasoline generator 7000, 5500 , 3200 , 2500 موتوربرق ژنراتور بنزینی ویما


Facebook


Twitter


Youtube


Whatsapp


Telegram


Instagram

انتخاب موتور برق

140 دیدگاه دربارهٔ «چگونه موتور برق یا ژنراتور انتخاب کنیم»

 1. با سلام و درود

  چنانچه پمپ آب شما بیشتر از ۲ اسب نباشد، یک موتور برق با قدرت واقعی ۳ کیلووات برای شما کافی میباشد.

 2. سلام و خسته نباشید.
  برای ویلا که یه پمپ آب و ۱۰، ۱۵ تا لامپ رو بتونه روشن کنه موتور برق چندوات باید تهیه کنم؟

 3. سلام.
  وقت بخیر

  چنانچه قصد این دارید از 30 کاوا استفاده کنید، خیر. معمولا قدرت موتور 2 برابر به اسب باشد. یعنی برای 30کاوا باید موتور با قدرت حدود 60 اسب استفاده کرد.

  موفق باشید

 4. عبدالرحیم بهاری

  سلام آیا موتور مارگو تک سیلندر قابلیت این رادارد که ژنراتور ۳۰کاوا روی ان نصب گردد واینکه اگه نصب شد میشه از برقش برای جوشکاری با رکتیفایر ۳فاز استفاده کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

 5. سلام وقت شما بخیر
  شما نیاز به یک موتور برق با قدرت واقعی 8.5 کیلووات دارید. پیشنهاد ما موتور برق هواسدان هست . چون قدرتش واقعی و کیفیت عالی با یک سال گارانتی و خدمات عالی دارد.

  موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.